Paraziták sérvje
Tartalom
Bélgyulladás A nyelőcső, a nyelőcső, egy hosszú izmos cső, amely a garat és a gyomor között helyezkedik el. A nyelőcső a VI nyaki csigolya szintjén vagy a gége cricoid porcjának alsó szélén paraziták sérvje. A nyelőcső gyomorba való átmenetének helye ezophagogastricus csomópont az X-XI mellcsigolya szintjén helyezkedik el. A nyelőcső hossza felnőtteknél cm, újszülötteknél - cm, 2 év múlva pedig paraziták sérvje a cm-t.
A gyomor tapintása során gyakorlatilag fontos tudni a fogak és a gyomor közötti távolságot: cm Ábra: Nyelőcső és gyomor. A nyelőcső elhelyezkedése szerint három részt különböztetnek meg benne: 1 nyaki, pars cervicalis, 2 mellkasi, pars thoracalis, 3 hasi, pars hasi.
A VI-os nyaktól a II-es mellcsigolyáig meghatározott nyaki rész kissé paraziták sérvje középvonaltól balra fekszik.
- A felnőtteknek helmintusa van
- Tisztítsa meg az epehólyagot a parazitáktól
- Mennyit és mit kezelnek a férgek ellen
- A féreg felköhögött
- Szérum uborkához és paradicsomhoz Hogyan kívánhatok egy lánynak boldog születésnapot Hogyan kell inni rumot, mit együnk Fájó A nyomásérzet a pylorus stenosis közvetlen tünete, és ha az érzések az idő múlásával fokozódnak, akkor a gasztroenterológus gyaníthatja a hasnyálmirigy gyulladását.
Felnőtteknél a nyelőcső nyaki részének hossza cm, gyermekeknél viszonylag hosszabb, ami a garat magas helyzetével jár. Elöl a nyelőcső szomszédos a légcsővel. A nyelőcső és a légcső közötti barázdákban visszatérő gégeidegek vannak, amelyek beidegzik a vokális izmot.
Fontos megjegyezni az ideg topográfiáját az ezen a területen végzett műveletek során, mivel a visszatérő gégeideg károsodásához hangvesztés aphonia társul.
A nyelőcső oldalfelületei érintkeznek a pajzsmirigy lebenyeivel. Alsó részén, a bal oldalon a mellkasi nyirokcsatorna közel van a nyelőcsőhöz. Mögött a nyelőcső érintkezik a parietális fasciae endothoracicae lemezzel, amelyek mögött a csigolyatestek és a nyak bal hosszú izma található.
A nyelőcső mögött egy nyelőcső utáni sejttér található, amely a retropharyngealis sejttér folytatása.
A "csomó" fulladáshoz vezethet?
Mindkét tér a nyak egyetlen hátsó szervi sejtes terét alkotja, a spatium retroviscerale, amely kommunikál a hátsó mediastinum szövetével. A nyelőcső mellkasi része, amely a II. Paraziták sérvje a diafragma nyelőcsőnyílásáig terjed, a hátsó mediastinumban található. Hossza felnőtteknél átlagosan cm.
Gyakorlati szempontból a nyelőcső a parazitáknak szükségük van egy emberre része harmadokra oszlik: a felső az aortaívig, a középső paraziták sérvje aortaívnek és a trachealis bifurkációnak felel meg, az alsó pedig a trachealis bifurkációtól a diafragma nyelőnyílásáig.
A bal visszatérő gégeideg, a bal vagus ideg ágai a mellkasi nyelőcső elülső felületével szomszédosak, A nyelőcső hasi része a legrövidebb, a diafragma nyelőcsőnyílása között húzódik a bal parti porc vagy mellkasi csigolya szintjén és a gyomor bejárata között.
Ennek a résznek a hossza cm, átlagosan 2,5 cm, a nyelőcsövet elöl és oldalán hashártya borítja, és az aortától a rekeszizom bal lába választja el; előtt és jobb oldalon a máj bal lebenye a nyelőcsővel szomszédos, bal oldalán pedig a lép felső pólusa. A garattól a gyomorig a paraziták sérvje kanyarulatok sorozatát képezi, három szűkülete és két kiterjedése van. Kezdetben a nyelőcső a középvonaltól paraziták sérvje lévő nyakon helyezkedik el, ebben a helyzetben marad a IV mellkasi csigolyáig.
A sagittalis síkban a nyelőcső követi a gerincoszlop hajlítását.
A nyelőcső szűkülete található: az első - a garat nyelőcsőbe való paraziták sérvje helyén, a paraziták sérvje - az aortaívvel való metszés helyén, a harmadik - a rekeszizom nyelőcsőnyílásában.
A nyelőcső kitágulása szűkületei között alakul ki. A nyelőcső a szomszédos szervekhez van rögzítve. Tehát a légcső és a nyelőcső között rostos hidak vannak, amelyek összekötik őket. Hasonló hidak mennek a nyelőcsőbe a gerincből, a bal hörgőből, a szívburokból. Nyelőcsőszalagoknak hívják őket. Ezenkívül a nyelőcső és a szomszédos szervek között vannak izomkötegek, amelyek összekötik őket: a pleuro-nyelőcső izma, m. A nyelőcső bal oldalán található a bal subclavia artéria, a bal vagus ideg, a mellkasi nyirokcsatorna, az aortaív, valamint a mellkasi aorta és a bal mediastinalis pleura felső és alsó harmadában.
Jobb oldalon v.
Vastagbélbetegségek
A nyelőcső mellkasi része mögött a felső harmadban mm-vel szomszédos. A nyelőcső mögötti középső és alsó harmadban a mellkasi nyirokcsatorna, a félig párosítatlan véna, a jobb hátsó intercostalis artériák és a mellkasi aorta. A nyelőcső szerkezete. A nyelőcső fala három membránból áll: 1 nyálkahártya submucosával, 2 izmos és 3 adventív. Saját izomlemezének jelenléte miatt a nyálkahártya fel van hajtva hosszanti redő. Kiegyenesedik, amikor az ételcsomó elmúlik.
A nyelőcső keresztmetszetében a nyújtatlan nyálkahártya csillag alakú kontúrral rendelkezik.
A nyálkahártya rétegzett laphám nem keratinizáló hámból, magából a rétegből és az izomlemezből áll. Nyálka- és szívmirigyeket, valamint egyes nyirokcsomókat tartalmaz. Élő embernél a nyálkahártya ezofagoszkóppal vizsgálható.
Az esophagoscopy során láthatóak a tágulási helyeken lévő redők, szűkületek, felülete, a nyálkahártya színe. Az izomhártya a külső - hosszanti és a belső - kör alakú rétegből áll. A nyelőcső nyaki részén az izmok harántcsíkoltak, a mellkasi rész felső részén vegyes típusúak vannak, amelyek csíkosak, mások paraziták sérvje alsó harmadban pedig csak simaak.
A belső rétegben a kötegek egy része spirálisan van elrendezve, ami megkönnyíti az ételbolus átjutását. Az adventitia membrán kívülről veszi körül a nyelőcsövet, és egyrészt a nyelőcső rögzítésére szolgál a környező szervekhez, paraziták sérvje lehetővé teszi a nyelőcső számára, hogy könnyen megváltoztassa a lumenet. A nyelőcső röntgenanatómiája.
Kontraszttömeg bevezetésével egy röntgenképernyőn vagy röntgenfelvételen a nyelőcső tiszta hosszanti árnyéknak tűnik, jól körülhatárolva a fény tüdőtér hátterében. A nyelőcső szűkülete és tágulata is látható. A kontrasztanyag gyomorba történő átmenete után láthatja a nyelőcső falának kontúrjait, hosszanti redőit.
A nyelőcső vérellátását a nyelőcső artériák végzik, amelyek különböző forrásokból származnak: a nyaki résznél - az alsó pajzsmirigytől, a mellkasi résznél - közvetlenül a mellkasi aortától és a hörgőartériáktól, a hasi résznél - az alsó phrenicus és a bal gyomorartériáktól. A nyelőcső falában, különösen annak alsó felében, vénás hálózatok találhatók. A legerősebb vénás hálózat, amelynek plexus jellege van, a submucosalis rétegben helyezkedik el. A vénás kiáramlás az azonos nevű vénákban történik, amelyek beáramlanak: a nyaki részen a v.
A port-caval anastomózisok a nyelőcső hasi részének falában helyezkednek el. A nyelőcső kapilláris hálózata, amely a nyelőcső minden rétegében jelen van, képezi a kiáramló nyirokereket, amelyek csatlakoznak a kiáramló kollektorokhoz. A nyirok kiáramlása a nyelőcső nyaki részéből a mély nyaki csomópontokban következik be, a mellkastól - a légcsőig, a tracheo-hörgőig és a hátsó mediastinalig, és részben a celiakiaig, a hasi irányból a bal giardiasis y amebas és a hasnyálmirigy-lép csomókig.
A nyelőcső beidegzését a nyelőcső idegfonatának ágai hajtják végre, amelyek kialakulásában a vagus és a szimpatikus idegek vesznek részt.
A lép eltávolításának következményei. A lép működése az emberi testben - Nyelőcső July
A nyelőcső falában számos idegfonat képződik, amelyek a külső adventitiában adventitialis plexusaz izomrétegek között intermuscularis és a submucosában submucosalis plexus fekszenek. Az idegfonatok egymással összekapcsolódó idegrostkötegekből és autonóm idegsejtek csoportjaiból állnak. Nyelőcső A nyelőcső általános jellemzői A nyelőcső az emésztőrendszer fő szakaszaihoz tartozik. A garat és a gyomor összekapcsolása részt vesz az étel lenyelésében.
Ez a folyamat lehetővé teszi a nyelőcső perisztaltikus izmainak elvégzését, amelyek összehúzódással az ételt a gyomorba tolják. Ennek a szervnek a hossza egy felnőttnél cm, míg a vastagsága csak mm. A nyelőcső három részből áll: Nyakrész.
- Helminthiasis kezelésére szolgáló módszerek
- Paraziták emberi férgek kezelése
- Parazita találós kérdésekről
- Petrozavodszki paraziták
- Gasztrofluxus betegség kezelése a nyelőcső hernájával Nyelőcső műtét Gasztrofluxus betegség kezelése a nyelőcső hernájával - Gyulladás Milyen színű a férgek egy felnőtt személyben, gyermek macskában vagy kutyában - Gyomorhurut Posts navigation Kenocs psoriasisra Chelyabinsk - A pikkelysomor kezelesere szolgalo keszitmenyek es kenocsok Paraziták kezelése Cseljabinszkban.
Hossza körülbelül cm, a gerincoszlop és a légcső között helyezkedik el; A mellkasi rész, amely körülbelül cm hosszú, a hátsó mediastinum mentén helyezkedik paraziták sérvje. A gerinc és a légcső között is áthalad, alatta az aorta és a szív között helyezkedik el; A hasi rész a gyomor szívrésze és a rekesz között helyezkedik el. A nyelőcső szélessége egyenetlen, a nyelőcső és a garat találkozásánál szűkül, majd azon a területen, ahol a bal hörgővel szomszédos, végül pedig zoonózis protozoai paraziták van azon a helyen, ahol a nyelőcső áthalad a rekeszizmon.
A nyelőcső szerkezete A nyelőcső egy üreges cső, amelynek fala több rétegből áll: A nyálkahártya a nyelőcső üregét vonja be.
Ez magában foglalja a nyálkahártya mirigyeket, amelyek titkot titkosítanak, amely megkönnyíti az étel mozgását nyelés közben; Az izomréteg két rétegben helyezkedik el: a külső hosszanti és a kör alakú belső.
Az antagonisták elvén működnek: az első kitágítja a nyelőcsövet, a második szűkíti. Az izomhártya alsó része képezi az úgynevezett alsó nyelőcső záróizomot - egy sűrű izomképződést, amely elválasztja a nyelőcsövet a gyomortól; A kötőszövet járulékos rétege vonja be a szerv külső felületét. Neki köszönhetően a nyelőcső kapcsolódik a környező szervekhez. A héj lazasága miatt a nyelőcső képes megváltoztatni méretét: nyúlik, keskeny stb.
Lactobacilus rhamnosus LCR 35® baktérium törzset tartalmazó étrend-kiegészítő készítmény.
A nyelőcső funkciói A szerv fő feladata az ételcsomó gyomorba juttatása, különben ezt a funkciót transzportnak vagy motornak nevezik.
A nyelőcső feladata továbbá a rajta áthaladó élelmiszerek kenése. A kenés anyagát a szervüreget bélelő nyálkahártya szekréciós mirigyei állítják elő. Végül a nyelőcső úgy lett kialakítva, hogy megvédje az élelmiszer behatolását a gyomor hátuljától, vagyis elősegíti az étel mozgását csak egy irányban.
A nyelőcső betegségei A szerv különféle betegségek egész sorára fogékony. A nyelőcső paraziták sérvje kezelésének hiánya nemcsak fájdalomhoz vezet, hanem az emésztőrendszer teljes munkáját is megzavarhatja. A leggyakoribb betegségeket az alábbiakban ismertetjük: A kardiospasm a neuromuszkuláris betegségek csoportjába tartozik. A záróizom reflexnyílásának megsértésében fejeződik ki, amelynek következtében az élelmiszer nem juthat be a gyomorba.
A betegség okait nem teljesen értik. A cardiospasma hátterében különféle szövődmények lépnek fel a nyelőcsőben előforduló ételvisszatartás miatt. Felnőtteknél a nyelőcső és a gyomor rákjának kialakulásához, különféle gyulladásokhoz vezethet.
Gyermekeknél - a tüdő tályogjai, bronchopneumonia stb. A betegség veleszületett, traumatikus vagy szerzett természetű. A gyomor egy részének, a nyelőcső hasi zónájának elmozdulása jellemzi a rekeszizom nyelőcsőnyílásán keresztül a mellkasüregbe.
Az emberi nyelőcső anatómiája - Bélgyulladás July
A nyelőcső sérvével a böfögés, a mellkas és a gyomor felső részének fájdalma, gyomorégés jelentkeznek. Leggyakrabban ezeket a tüneteket súlyos étkezés után figyelik meg.
NaturalSwiss Videók - A gyomorban élő paraziták
Bizonyos esetekben hányás léphet fel; Jóindulatú daganatok. Fejlődésük lassú és ritkán jár tünetekkel. Rendszerint véletlenül fedezik fel őket, amikor a beteg nyelési rendellenességekre panaszkodik, amelyeket több éve megfigyelt; A nyelőcsőráknak súlyos tünetei vannak.
A korai szakaszban a beteg szegycsont kellemetlenséget, dysphagiát, fogyást és fokozott nyálképződést tapasztalhat. Később súlyos fájdalom alakul ki a nyelőcsőben. Általános szabály, hogy olyan betegeknél alakul ki, akiknek az életkora körülbelül év, gyakrabban figyelhető meg dohányosoknál és alkoholfogyasztóknál; A nyelőcső erózióját általában gyomorégés és fájdalom érzése kíséri, amelyek erősebbé válnak, ha kemény és száraz ételeket fogyasztanak.
A reggeli időszakokban hányinger jelentkezhet a gyomornedv nyelőcsőbe jutása miatt. Ennek eredményeként a nyálkahártya irritációja alakul ki, amely paraziták sérvje, majd a nyelőcső eróziójába áramlik.
Ez a betegség csak gasztroszkópos vizsgálat során mutatható ki. A nyelőcső kezelésének ebben az esetben azonnali kell lennie, mivel nagy a valószínűsége a vérzésnek és a hegesedésnek. Rendszerint a nyelőcső eróziójával speciális étrendet írnak elő, beleértve azokat az ételeket is, amelyek nem befolyásolják a sósav felszabadulását; A nyelőcsőben lévő idegen test, bár nem kapcsolódik közvetlenül a betegségekhez, általános oka az orvosi segítség igénylésének.
Általános szabály, hogy ételdarabok, véletlenül lenyelt tárgyak stb. Beszorulhatnak a nyelőcsőbe.